Letné fashion dilemy: Sú holé ramená v kancelárii tabu?

Leto je už naozaj za rohom, pýtame si ho všetkými možnými spôsobmi a neskutočne sa tešíme, kedy budeme môcť vytiahnuť minuloročné letné úlovky zo sezónnych výpredajov, ktoré ešte nedostali príležitosť uzrieť slnko sveta. Neviem ako vy, ale ja sa na toto obdobie neskutočne teším, pretože letná móda je epicentrom módneho bláznenia, kombinovania,  nosenia obľúbených topov, doplnkov, infantilných ruksačikov a vzdušných šiat.
 
Napriek vysokému stupňu obľúbenosti toho ročného obdobia sa stretávame s fashion dilemami oscilujúcimi na pomedzí módnej a spoločenskej normy. Odpovede na zopár z nich nájdete v dnešnom článku.

Šaty bez rukávov vs. kancelária

 
 
ÁNO. Pokiaľ vás nedrží striktný dress code, potom je prípustné obliecť si do práce niečo svieže bez rukávov. Iste by nebolo v súlade s pracovnou morálkou navštíviť office v presvitajúcom tielku, ktoré toho viac odhaľuje ako zahaľuje, ale také šaty so sukňou po kolená, alebo top bez rukávov s jemným golierikom nespôsobí módne zemetrasenie.

Všetko je o kompromise. Ak sa rozhodnete „ubrať na textile“ vo vrchnej časti, „vybalancujte“ to dlhými nohavicami alebo midi sukňou. Verte, že páni to majú v tomto ohľade omnoho náročnejšie.

 

Turban trend nielen na festivaly​

 
 
Letné výbavy obchodov doplnkovými vychytávkami rozhodne nešetria. Jednou  z nich je šatka, ktorá sa v posledných rokoch rozmohla ako doplnok našej koruny krásy. Viazanie na štýl afrických žien je trendy, praktické a chráni pred poškodzovaním vlasov od vplyvu slnečného žiarenia. Pri jej výbere zvoľte na leto jemné materiály, ktoré vám pomôžu odľahčiť záťaž z tepla. Kombinujte s padavými materiálmi. Glamour look na seba nenechá dlho čakať.
 

Doplnky vs. pláž

 
 
Nosenie doplnkov na pláž mnohí odmietajú zo strachu pred ich poškodením. Samozrejme, reč je skôr o bižutérii. Netreba sa však báť, najnovšie bižu trendy nie sú až tak cenovo náročné a ich opätovná kúpa nezruinuje vašu peňaženku. Na druhej strane drahšie doplnky - zlaté a strieborné odolajú vonkajším vplyvom. Minimalistické body chains, sa budú dokonalo vynímať na opálenej pokožke.

 

Športová podprsenka ako bikini top

 

Všetkými desiatimi. Túto sezónu tvoria športové modely plaviek výrazný percentuálny podiel v sektore swimwear. Stačí si už len vybrať správny tvar, ktorý svedčí vašej postave. Pri výbere športovej podprsenky však dbajte na to, aby bola rezistentná voči vode.
Bikiny (2-dielne) bonprix
bpc bonprix collection
  • Čierna športová podprsenka ICÔNE T05 galéria
  • Čierna športová podprsenka ICÔNE T05 galéria
  • Čierna športová podprsenka ICÔNE T05 galéria
-15%
Čierna športová podprsenka ICÔNE T05
-15%
Čierna športová podprsenka ICÔNE T05
ICONE

 

Biely top vs. spodná bielizeň

 
 
Vzdušné biele blúzky a bavlnené tričká sú must have letných dní. Dilemu z výberu farby spodnej bielizne pod biele oblečenie zvádza mnoho žien. Zabudnite na neónové a sýte farby. Pod bielu tkaninu voľte buď bielu bielizeň, alebo takú, ktorá je približne zhodná s tónom vašej pleti.

 

Jednodielne plavky namiesto topu

 
 
S popularitou jednodielnych plaviek prichádza otázka či ich možno nosiť aj k sukniam a nohaviciam namiesto topov a tričiek. Prečo nie? Ak ide o garden party, môžete zvoliť farebnú textúru plnú vzorov, ktorá nemusí byť striktne nepriehľadná, naopak pre klasickejší look vyberajte jednofarebné plavky s tuhou textúrou.
Swimsuit Pink Pineapple S
Mr. GUGU & Miss GO
  • Krémovo-červené pruhované jednodielne plavky Y.A.S Cayenne galéria
  • Krémovo-červené pruhované jednodielne plavky Y.A.S Cayenne galéria
-41%
Krémovo-červené pruhované jednodielne plavky Y.A.S Cayenne
Krémovo-červené pruhované...
20,95 € 34,95 €
-41%
Krémovo-červené pruhované jednodielne plavky Y.A.S Cayenne
Y.A.S
Krémovo-červené pruhované...
20,95 € 34,95 € 
„Trendy is the last stage before tacky.“ K. Lagerfeld

(Zdroj foto: Pinterest.com)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy