Móda je pre každého: Najväčšie prekvapenia vo svete modelingu

Keď sa povie supermodelka, väčšina z nás si predstaví tradičný ideál ženskej krásy typu Cindy Crawford alebo Naomi Campbell. Život je ale, vďakabohu, vo svojich krásach oveľa rozmanitejší ako strohý kult dokonalého tela. Diverzita estetična prenikla aj na predvádzacie móla. Prinášame vám prehľad najneočakávanejších objavov módnych guru, ktoré si získali srdcia fanúšikov po celom svete. Výnimoční ľudia, ktorí v sebe našli odvahu urobiť zo svojho nedostatku prednosť.

Winnie Harlow

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Mladučká Kanaďanka tmavšej pleti to v detstve nemala ľahké. Pre svoje ochorenie zvané vitiligo ju deti v škole častovali nelichotivými prezývkami. Winnie trpí stratou pigmentu, ktorá sa prejavuje vznikom bielych škvŕn. Keďže ide o dievča tmavšej pleti, handicap je ešte výraznejší. Hoci šikana ju ako dieťa doviedla až k myšlienkam na samovraždu, Winnie to o pár rokov všetkým ukázala.

Po účinkovaní v súťaži America's Next Top Models sa stala jednou z najprominentnejších kanadských modeliek. Winnie Harlow sa napriek svojej chorobe alebo práve vďaka nej stala tvárou španielskej značky Desigual, modelkou značky Ashish na londýnskom Fashion week-u a talianskej značky Diesel v kolekcii jar/leto 2015.

Fotila pre módne magazíny svetového mena ako Glamour alebo Cosmopolitan, účinkovala v reklame na Sprite a v kampani pre Swarovski. Winnie sa stala hovorkyňou všetkých pacientov s chorobou vitiligo.
 

Melanie Gaydos

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Žena s ektodermálnou dyspláziou, ktorá vo svojom živote ani nepomyslela na kariéru modelky, je dnes skutočnou hviezdou umeleckých fotografov. Melanie Gaydos púta pozornosť netradičným výzorom, za ktorým stojí jej ojedinelé genetické ochorenie postihujúce najmä vlasy, zuby a nechty. Malanie má len tri mliečne zuby, hlavu absolútne holú a na tele ani jeden chĺpok. Jej netradičný výzor zlákal fotografov hľadajúcich modelku, ktorá by sa vymykala bežnému fashion stereotypu. A tou Melanie bezpochyby je. Žena, ktoré ešte pred pár rokmi trpela pre svoj vzhľad ťažkými depresiami, je dnes úspešná modelka a herečka angažovaná v rôznych kútoch sveta.
 

Madeline Stuart

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Dievčaťu trpiacemu Downovým syndrómom pomohla ku kariére modelky jej mama. Keď ju v roku 2014 vzala na módnu prehliadku v Brisbane, tvorcovia ju odmietli kvôli nadváhe. Odporúčali jej schudnúť 20kg a vrátiť sa. Madeline bola ochotná na sebe zapracovať. Aktuálne dodržiava tvrdý režim, športuje a je prvou profesionálnou modelkou s Downovým syndrómom. Dvakrát sa objavila na New York Fashion Week a fotila pre Vogue. Madeline pred fotoaparátmi prezentuje jedinečnú krásu, ktorú majú v sebe len ľudia s Downovým syndrómom.

 
(zdroj: pinterest.com)
 

Shaun Ross

 

Shaun Ross je americký model, herec a tanečník. Preslávil sa ako prvý muž - albín na verejnej scéne. Shaun bol pre svoj vzhľad, podobne ako jeho kolegyne modelky, terčom šikanovania rovesníkov. Módny priemysel ho objavil v 16tich rokoch na YouTube. Odvtedy Shaun fotil pre Vogue, iD Magazine či Paper Magazine. Bol modelom Alexandra McQueen a Givenchy, spolupracoval s viacerými režisérmi svetového mena. Objavil sa tiež vo videoklipoch Katy Perry či Beyoncé a stal sa tvárou Ford Motor Company so sloganom jedinečnosti.
 
(zdroj: pinterest.com)
 

Casey Legler

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Keď uvidíte Casey na prehliadkovom móle, pomyslíte si, že do našej kategórie "výnimočných objavov modelingu" nijako nezapadá. Ide totiž o skvele vyzerajúci mužský model ibaže... v jeho tele žije žena. Casey Legler je jednou z najpoprednejších predstaviteliek transgender modelingovej scény. Bývalá úspešná plavkyňa, ktorá dokonca reprezentovala Francúzsko na letnej olympiáde, je prvou ženou, ktorá sa živí ako mužský model. Takmer štyridsiatnička je objavom agentúry Ford Models, ktorej ju predstavil jej priateľ fotograf. Casey sa stala mužskou tvárou kampane značiek All Saints a Diesel a pravidelne sa objavuje na týždňoch módy. Pravdaže, v rámci pánskych kolekcií.
 
(zdroj: pinterest.com)
 

Tess Holiday

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Tess Holiday, vlastným menom Ryann Maegen Hoven, je americká plus-size modelka. Médiá ju radia aj do kategórie XXXL modeliek, keďže ide pravdepodobne o najtučnejšiu modelku sveta. Tess však zo svojich kilogramov ťaží a denne dokazuje svetu, že konfekčná veľkosť nie je parametrom krásy. S veľkosťou 48 a so 120kg má milióny verných fanúšikov. Tess má zmluvu s prestížnou agentúrou Milk Model Management, objavila sa vo Vogue Italia, na obálke People, v módnej kampani H&M a značka Penningtons sa podujala vydať kolekciu nesúcu jej meno. Tess v súčasnosti pracuje na vlastnej módnej značke a je aktivistka proti sociálnemu ostrakizmu obéznych.

Molly Bair

 
(zdroj: pinterest.com)
 
Tradičnému ideálu krásy sa vymyká aj modelka pochádzajúca z Pensylvánie, ktorú mnohí prirovnávajú k mimozemšťanovi. Molly si ako dieťa tiež vyslúžila vlnu nepríjemnej kritiky kvôli svojmu vzhľadu. Je mimoriadne chudá, takmer dva metre vysoká a má netypicky formovanú tvár. A pravdepodobne preto sa jej podarilo preraziť vo svete modelingu. Molly má za sebou naozaj obrovské angažmá. Spolupracovala so značkami ako Prada, Chanel, Michael Kors, Miu Miu či Dior. Objavila sa vo Vogue a svetu dokázala, že inakosť je zaujímavá.
 

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Veronika

Milujem módu, milujem nakupovanie a milujem leto. Šaty, sandálky a klobúk na hlavu, to je môj naj outfit.

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy