Naja: Spodné prádlo s posolstvom

Hovorí vám niečo značka Naja? Že nie? To nevadí! Naja je značka spodného prádla, ktorá bola založená v roku 2009 ženou z Kolumbie - Catalinou Giral, ktorá mala plné zuby plýtvania energií na výrobu oblečenia. Posolstvom značky nie je iba predať kus spodného prádla, no byť šetrný k prírode a ohľaduplný k svojim zamestnancom.

spodné prádlo

Na výrobu spodného prádla sa použije enromné množstvo vody a kvôli tomu sa Catalin rozhodla zvýšiť na výrobu počet šetrných prostriedkov. Medzi tieto prostriedky patrí napríklad digitálna a sublimačná technológia, ktoré šetria životné prostredie. Obrovská časť produktov vznikla z recyklovaných plastových fliaš a z ručne zbieranej bavlny.
 
nahavičky a podprsenka
podprsenka naja

Okrem životného prostredia je Naja ohľaduplná aj k svojim zamestnancom, pretože zamestnáva najmä slobodné ženy, ktoré sa musia o svoju rodinu postarať samy. Flexibilné podmienky nie sú jediné, čo Naja ponúka. Okrem výborného pracovného času dostáva každá pracovníčka pre svoje dieťa uniformu do školy, peniaze na stravu a pracovné pomôcky.

Polovica ročného zisku ide pravidelne chudobným ženám, ktoré vyrábajú vrecúška na spodné prádlo. Tie sú súčasťou každej objednávky a sú vhodné najmä počas cestovania. Druhá polovica ziskov putuje do rozvojových krajín na vzdelanie žien.
 
Kampaň naja
naja kampaň

Naja je tá značka, ktorá na trh uviedla spodné prádlo v odtieňoch nude. Iní výrobcovia mali o tomto pojme zjavne mylnú predstavu a kvôli tomu Naja predstavila sedem odtieňov telových farieb. Podprsenky a nohavičky z kolekcie Nude for all sú dostupné od úplne svetlých farieb až po tmavohnedú. Zakladateľka značky prišla s týmto nápadom krátko po tom, čo videla vystúpenie afroamerickej gymnastky.

"Všimla som si, že mala na členku obväz v klasickej telovej farbe, na akú sme zvyknutí. Na žene tmavej pleti to však veľmi udieralo do očí. Dovtedy mi to nikdy nenapadlo.“


nude odtiene vo všetkých farbách

Kolekcia Nude for all nie je jedinou zaujímavosťou. Každý kúsok nohavičiek má v sebe vyšitý vtipný citát alebo výrok a nie všetky kúsky sú vyrobené v nude odtieňoch. Naopak, Naja má množstvo iných kolekcií, ktoré obsahujú rôzne vzorované sety, bralety alebo dokonca a body.
 
zabavne podtlače
naja zábavne spodne prádlo

Čo sa týka cien, tie sú pomerne vyššie, no pri kúpe viete, že si kupujete kvalitu a vaše peniaze idú na skutočne dobrú vec. Naja ako jedná z mála módnych značiek neangažuje do módnych kampaní chudučké modelky, ale obyčajné ženy rôznych farieb a tvarov.

podprsenky naja

(Zdroj foto: naja.co)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Karin

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie? Okrem módy milujem hasičský šport, dobré jedlo, posilňovňu a hokej.

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy