6 negýčových spôsobov, ako osláviť Valentína

Koniec januára priniesol pre mnohých kôpku nesplnených sľubov, pre iných zas konečne dobrý štart. Pre marketingové stratégie je koniec prvého mesiaca roka 2019 ako stvorený na produktovú naháňačku za srdiečkami, milujúcimi sa párikmi a ďalším highligtom v kalendári. Ak si však nepotrpíte na oslavách štrnásteho februára, alebo máte dosť stereotypne zaužívaných tipov na slávenie Valentína so svojou polovičkou, ideme vám na pomoc. Oslava lásky vôbec nemusí byť zaužívaným sviatkom z letáku.

# zorganizujte párty


Nemáme na mysli hneď Projekt X. Čerstvému vzťahu prospeje priateľská spoznávačka, tomu trojročnému zas nový „prievan“. Kruh priateľov, dobrá hudba a niečo chutné pod zub predstavuje zlatú strednú cestu aj pre nezadaných. Skúste vytvoriť online pozvánky.  Nikdy predsa neviete, kedy sa z vášho nápadu stane každoročná tradícia. Bod navyše je za originálnu tematiku a dress code. Zabudnite na ruže a srdiečka. Čerpajte inšpiráciu z vašich obľúbených filmových a seriálových charakterov. Sex v meste alebo Priatelia?
 

# Galentine´s day

 

 

Drahé dámy, ešte ste neoslavovali takúto verziu Valentína? Tá dámska pripadá trinástemu februáru a zrodila sa v jednej zo sérii amerického komediálneho seriálu Parks and Recreation. Leslie Knope – jedna z hlavných charakterov televízneho produktu tvrdí, že pokiaľ ste doteraz tento sviatok neoslavovali, robíte jednu z najväčších chýb svojho života. Ešte stále neviete o čom točím? Galentine´s day dáva priestor na oslavu všetkých spriaznených ženských duší vo vašom živote. Niekoľkoročné priateľstvá držiace nezrátateľné množstvo tajomstiev, zdieľajúce slasti a strasti života predsa stoja za vystrojenie niečoho veľkolepého.
 

#staňte sa dobrovoľníkom

 
Využite tento deň a spravte radosť niekomu, kto jej má v živote naozaj málo. Na Slovensku takýto organizovaný dobrovoľnícky formát stále chýba, preto by nebolo na škodu usporiadať vlastný. Bazár s oblečením, z ktorého výťažok poputuje pre mamy v núdzi  je skvelým spôsobom ako vyťažiť maximum pre druhých a zaspať s dobrým pocitom na duši. Rovnakú myšlienku využíva pri predaji aj výnimočný slovenský koncept NOSENE. Deň lásky sa dá prežiť aj bez konzumného rozmýšľania a skupovania spodného prádla na jeden večer.  
 

Jednou z možností je aj participácia na pomoci domácim miláčikom v útulkoch. Príkladným mentorom  v tejto oblasti je Občianske združenie Pes v núdzi. Na Slovensku funguje od roku 2008 a zrodilo sa v hlavách dvoch húževnatých Sloveniek - Romany a Dominiky. V súčasnosti tvorí stabilný tím OZ-tka osem členov. Združenie figuruje aktívne aj na webe, kde sa máte možnosť spolupodieľať na benefičnej burze.
 

Unikátom je tiež fakt, že okrem klasickej adopcie psíkov môžete požiadať o virtuálnu adopciu. Tá funguje buď na báze jednorazového príspevku alebo vo forme pravidelného mesačného príspevku. Výška finančného daru je dobrovoľná a psíkom pokryje náklady na očkovanie, potravu a kastráciu. Vhodnou pomocnou alternatívou sú aj dve percentá z daní.
 
  

# DIY

 

Čo tak vymeniť drahé kvety a tradičné čokolády za originálnejší domáci nápad?


Granátové semienka v ľade namiesto nudných jahôd v čokoláde alebo ovocná misa zo srdiečkových tvarov​:
 
 

Želé špíz s trefným odkazom alebo ružový valentínsky kotejl:
 


,,Heart-shaped pizza" je must have!
 

 

# darček od seba pre seba


Nikto nedokáže potešiť človeka tak, ako dokážeš potešiť ty sám seba. Myslíte popritom všetkom každodennom chaose aj na rozvoj vašej fyzickej pohody? Skúste si na tento deň booknuť nejaký zaujímavý workshop alebo hodinu jumpingu, po ktorej necháte svoje zmysly roztopiť pri dobrej masáži a poriadnej sladkej maškrte.

# sladké ničnerobenie

 

Keďže Valentín pripadá tohto roku na stredu, veľa pracujúcich si ho užije medzi povinnosťami. Pre tých, ktorí ho plánujú stráviť doma máme radu – jednoducho ho oslávte ničnerobením. Naložte s ním len tak obyčajne, doprajte si čas na vašu obľúbenú knihu, vyložte si nohy pri sledovaní obľúbeného seriálu, ktorý musíte vidieť aj dvadsiaty raz. Tento víťazoslávny pocit ničnerobenia a ničnemusenia dotiahnite do dokonalosti objednávkou malej outfitovej radosti.

(Zdroj foto: Pinterest.com, Pesvnudzi.sk, Nosene.sk)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy