Ako si spríjemniť karanténu: Slovenské loungewear značky, ktoré si zamilujete na prvý dotyk

Po droždí a toaletnom papieri prichádza na rad ďalší nedostatkový tovar. Domáca karanténa vyradila džínsy spolu s ostatnými kúskami odevu na dobu neurčitú. My sme zrazu spoznali skutočnú hodnotu teplákov, mikín či pohodlných svetrov. Z vety zostaň doma sa stal medzinárodný hashtag, a preto sme sa rozhodli prelúskať zákutiami pohodlnosti. Dnes sa pozrieme na loungewear značky, ktoré vám zabezpečia komfortný pohyb v útrobách vašich príbytkov.

Lull

 


Mikina Sustain

Keď začnete googliť po slovenskej pohodlnosti, na prvých priečkach sa vám zobrazí značka Lull. Pokojne ju môžeme označiť za stálicu komfortnej módy na Slovensku. Na trhu pôsobí už od roku 2010 a svojim zákazníkom plnohodnotne dodáva to, čo sľubuje. Koncept prinášajúci mäkučké oblečenie je zhmotnením našich snov o materiáloch, ktoré sú tak príjemné, že ich budete chcieť nosiť do zodratia.
 


Nohavice Sandcastle

V portfóliu produktov nájdete mikiny, kardigány, vesty, tepláky či bundy. Značka dokonca ponúka aj nohavice, ktoré majú za úlohu naplno prevziať komfortné žezlo teplákoviny. Lull si zakladá na tom, aby ich strihy boli čo najjednoduchšie a látky čo najpohodlnejšie. Z jednotlivých kúskov si viete podľa aktuálnej nálady vyskladať obľúbený domáci set.

BEKVÅM

 


Kimono BORE

Jednoduché, príjemné a bezstarostné. Ak by sme naprieč Slovenskom rozoslali dotazník pýtajúci sa na najpopulárnejší kúsok tejto značky, máme tušenie, že na prvej priečke by sa objavilo kimono. Tí, ktorí ho pustili do svojich životov, vedia, koľká bije. Pokiaľ hľadáte nového adepta do vášho kapsulového šatníka, tak potom nemáte o čom.
 


Pončo ATALIE

BEKVÅM na trh prináša produkty vyrobené len z kvalitných certifikovaných materiálov a tkanín. Ponuka zahŕňa aj pončá, uteráky či tašky. Princípy trvalej udržateľnosti v tomto prípade môžete aplikovať naplno a favoritov nosiť až kým vás nerozdelia opotrebované švy. 

Ninja Retzer
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ninja Retzer (@ninja.retzer),


Popri blúdení instagramovým svetom a naháňaní inšpirácie nezabudnite nakuknúť do ponuky tohto účtu. Na svoje si prídu nielen minimalistické duše. Loungewear, šaty, pyžamá pre dospelých a deti si získajú vaše pohľady, ale aj nákupuchtivosť. Produkty sú šité na mieru a ich výroba ráta s využívaním prírodných materiálov. Keď raz dáme karanténe nadobro zbohom, kúsky z tejto ponuky sa stanú dobrým spoločníkom na potulky mestom. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ninja Retzer (@ninja.retzer),

 

sidumilu

 


Baltik overal

O tom, ako sa naozaj uplatňujú princípy zero waste v praxi a o tom, že sa to skutočne dá, by vedela rodinka z Oravy rozprávať veľa. A viete čo? Povie vám to za nich rovno ich slowfashion koncept. sidumilu sa okrem iného totiž zahryzlo aj do pomalej módy. Možno ich poznáte zo slovenských marketov či z prostredia Instagramu.
 


Overal ľan+smrek

sidumilu tvorí módu pre mužov, pre ženy i deti. Pri každom produkte nájdete detailný popis, ktorý mu dodáva jedinečnú pridanú hodnotu. Veci tak predáva osobitá charakteristika, ale aj prepracovaná filozofia firmy. Tá je v týchto časoch nádejou pre lepšiu planétu.

Mellow


Tričko Bikers Pocket

Vytvoriť si vlastný svet fantázie u vás doma? Vieme, ako na to. Teda, aby sme boli presnejší, Mellow o tom vie viac. Na Slovensko prináša rozprávkové produkty, ktoré robia radosť každej vekovej kategórii. Značka Mellow odštartovala svoju cestu výrobou tvarovaných vankúšov s originálnou potlačou, dnes ponúka široký sortiment tovaru. Móda nesmie chýbať. 


Mikina Drop Coffee Not Bombs

Produkty s nezameniteľným dizajnom ilustrátora Adriána Macha tak ľahko neprehliadnete. Mellow svoje vecičky vytvára vo vlastnej dielni a zakladá si na udržateľnej výrobe. Značka je otvorená spoluprácam so šikovnými ľuďmi zo Slovenska a Čiech. Vďaka tomu vznikli Fusakle s ich dizajnom, sedacie vaky Tuli či kryty na telefóny v spolupráci s MYMAME.

#malý nákup – veľká pomoc

 

Okrem inšpirácie považujeme v tomto čase za dôležité upriamiť vašu pozornosť na podporu našich obľúbených výrobcov. Práve z tohto dôvodu vznikla iniciatíva s názvom #malynakupvelkapomoc združujúca české a slovenské malé značky či podniky, ktorá im pomáha zviditeľniť sa. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa P&G Foodies (@pg_foodies),


Na webovej stránke malynakupvelkapomoc.cz tak môžete podporiť rôzne concept stores, módne značky, kaviarne alebo obľúbené lokálne potraviny. Či už nákupom dizajnérskeho kúsku, alebo donáškou čerstvej kávy. Zoznam je neustále aktualizovaný a všetky značky sú starostlivo preverované. Podporte svojho obľúbeného výrobcu a pomôžte mu prežiť tieto časy.
 

Lovely loungewear výberovka:

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy