-20% na teniskykód:jarneobutie

Ľadvinkový comeback: Poznáme slovenskú verziu tohto trendu

Kabelky majú vážny problém. Niekdajšie neodmysliteľné súčasti outfitov na športoviskách sa implikovali do našich šatníkov a nechávajú sa korunovať prívlastkom trendy. Ľadvinky – malé i väčšieho charakteru, vzorované, minimalistické, so športovým atribútom i s nádychom jemnej elegancie. Okrem toho sú aj funkčné a vedia ľudí celkom slušne deliť na bojovné tábory. Deväťdesiate sú nám neustále v pätách a my by sme si mali zvyknúť. Fanny packs zďaleka nie sú len funny…
 

Povinná výbava biletárov

 
 
 
S bohatým historickým základom a viacerými majiteľmi. V stredoveku slúžili na ukladanie zbraní, v novoveku ich náplň vystriedali lieky. V súčasnosti sa nám skôr asociujú s vykonávaním športových aktivít, no našli si stále miesto v našom každodennom odievaní. Dizajnérsky apetít na seba nenechal dlho čakať a my si dnes z ľadvinkovej ponuky môžeme vyberať aj hodiny. Dávno predtým, než sme mohli sledovať fanny mániu na festivaloch, jej funkčnosť prezentovali svetové celebrity. Načo mať plné vrecká kľúčov, mincí a žuvačiek, keď ich môžete štýlovo premiestniť?
 

Pravidlá nosenia určuje majiteľ

 

Kódex nosenia týchto tašiek sa už neobmedzuje len na pás. Prehliadkové móla prišli s crossbody variáciami a my sa im poddávame. Za ženské módne osadenstvo však skromne priznávame, že pohodlnejšie je pásové nosenie.
 
Trend dýcha kontroverziou a užívatelia sociálnych sietí nenechajú na seba dlho čakať. Vlna spýtavých komentárov na adresu nosenia ľadviniek (a k tomu ešte cez rameno) je pomerne v silnom zastúpení.
 

Slovenský fanny klenot – Vivien Babicová

 
 

Svieža dizajnérska vlna Slovákov nezaháľa neustále sa snaží búrať múry pozostalého módneho konzervativizmu. Pri riadkoch o ľadvinkovom trende vám bezpochyby musíme predstaviť jednu zo slovenských priekopníčok v tejto oblasti. Vivien Babicová patrí k mladému prúdu dizajnérov, ktorých definuje nezameniteľná pečať v tvorbe. Za sebou má úspešnú minulosť a neprestáva prekvapovať. Z osláv dní módy FASHION LIVE! 2017 si iste mnohí pamätajú jej rekontextualizovanú kolekciu PARENTHOOD, ktorá na mólo vniesla autenticitu deväťdesiatych rokov. V tejto vlne pokračuje aj pri vytváraní súčasných modelov tašiek cez pás a pridáva im hodnotu vlastnej autenticity i dnešných trendov.
 

#seatbeltbags

 
 

Pre všetkých zberateľov a obľúbencov týchto tašiek Vivien navrhuje nadčasové verzie, ktoré sa dajú nosiť na páse, ale aj cez plece. Vo výbere sú tašky podľa vašej chuti ponúkané obchodmi združujúcimi lokálnych dizajnérov. Kto si potrpí na kvalitný a originálny doplnok, ten nájde potešenie v stále rozrastajúcej sa tvorbe dizajnérky. 
 
Pohodlnosť nadovšetko s vaším milovaným sloganovým tričkom a voľnými nohavicami sa začína už doma.
 
Plážové radosti si nežiadajú nutne len prítomnosť plaviek. Urobte to po svojom.
 

Šikovná náhrada opasku aj do šiat každej chuti.
 

Lokálny dizajn sa dostáva aj za hranice a vytvára reprezent na úrovni. Ešte stále si myslíte, že táto záležitosť patrí do športových odvetví?
 
Pre tých,ktorí milujú experimentovať ponúkame takýto formálny zážitok.
titulná foto: vivienbabicova.com
 
Viac ľadviniek...
 

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy