8 módnych predsavzatí, ktoré sa oplatí v roku 2018 dodržiavať

Predsavzatia. Tie pojmy, s ktorými radi začiatkom roka podpisujeme zmluvy, no veľakrát ostávajú len teóriou v slovníkoch. Vôľa je predsa drahá komodita a nie vždy sa nám chce do nej toľko investovať. Čo však s takou módou? Rozmýšľali ste nad reformami, ktoré by ste chceli dodržať  aj v tejto oblasti? Redakcia Lovely pre vás namiešala recept pozostávajúci zo sviežich zmien. Drahé dámy, jeden veľký nádych pri skladaní spoločného sľubu...

Budem nosiť farby

 

Pri výbere z farebných paliet máme k dispozícií toľko možností, no aj napriek tomu radšej zaradzujeme neutrál. Okej, možno ste sa uplynulý rok nechali ukecať na jednu červenú pleteninu a jednu zelenú sukňu, ale v kútiku duše obdivujete módne kreácie kolorových majstrov na Instagrame. Bod číslo jedna zahŕňa oživenie šatníka farbami, ktoré vám pomôžu vystúpiť z vašej comfy zóny a dodajú obyčajným džínsam iný rozmer. Nemusí to byť striktne ultraviolet. Načrite do sveta farieb a inšpirujte sa zmyslom pre ich miešanie napríklad pomocou insta účtu @sjuloves! Feed slovenskej fotografky/blogerky žijúcej v Kodáni je estetický celok, ktorý garantuje dobrý vkus, či už v stylingu alebo pri výbere koncepčne ladiacich fotografií.


 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Z U Z (@sjuloves),

Budem si ukladať inšpirujúce outfity

 

„Novodobý Pinterest“ sa hlási o slovo vo vodách Instagramu. Ukladajte si módne inšpirácie a počiny blogerov do svojich vlastných kolekcií. Vďaka Instagramovej vychytávke si môžete vytvoriť komplexný zoznam vášho „ja“ a následne ho  použiť pri nákupe nových prírastkov do vášho šatníka. 

Nebudem šetriť na spodnom prádle

 
Tabuizovaná oblasť ženského odievania a rovnako aj investícia do nej. Ak ním vieme potešiť nášho partnera o čo menej by sme mali potešiť seba? Je zrejmé, že radi investujeme poväčšine len do kúskov, ktoré sú okom viditeľné v uliciach či v office. Nezabúdajte však, že spodná bielizeň tvorí neodmysliteľnú časť vášho každodenného odievania a kúpa drahej a kvalitnej podprsenky a komfortných nohavičiek je rovnako dôležitá ako nákup prvotriedneho páru topánok. 

 

Budem nosiť viac sukní

 

Právo nosiť nohavice, za ktoré v minulosti bojovali naše predchodkyne, akoby postupne eliminovalo frekvenciu nosenia sukní. Tie sa stali príležitostnou módou s nálepkou „občasný úlet“ alebo „office záležitosť“. Rozlišujte medzi pracovným a všedným odievaním a zaraďte ich do svojho what to wear listu. Uznávame, že vymýšľanie kombinácií je v tomto prípade o čosi náročnejšie ako pri nohaviciach, ale je na čase tento stereotyp zbúrať. Deravé pančuchy rovnako nie sú dôvodom pre zavrhnutie tejto zmeny. ;)

 

Nebudem nakupovať veci, ktoré sú malé

 
Tento zlozvyk rýchlo škrtajte zo svojich bezhlavých útekov pomedzi regály s oblečením. Nákup malého oblečenia so sebou neprináša žiaden osoh a dokonca ani motiváciu robiť pre seba viac.

Popracujem na svojom go – to looku

 

Sú dni, kedy máme pocit, že na nás padne aj vlastný nábytok. Vtedy potrebujeme čo najjednoduchšiu cestu k riešeniam. Rovnako je tomu aj pri skladaní našich outfitov. Vybudujte si vašu vlastnú poznávaciu jednoduchosť, ktorá v sebe spája nenáročnú realizáciu, dobré „sebacítenie“ a popritom obsahuje trendy záležitosti. Nastal čas inšpirovať sa posolstvom kapsulových šatníkov. (Článok o tejto módnej záležitosti nájdete tu.)

 

Naučím sa dešifrovať etikety

 
 
Číta v dnešnej dobe ešte niekto tie malé písmenká pod čiarou? Vlastne, číta vôbec v dnešnej dobe aj niečo také, čo nedisponuje pútajúcim obalom a stručným textom? Lúštenie štítkov na oblečení sa môže zdať na prvý pohľad ako zbytočnosť, veď predsa na prvý dotyk vyzerá tá mikina úplne v poriadku. Vizuálne klamstvo výrobcu je dokonalou básňou až dokým neprejde pracím procesom a vy nadobudnete pocit, že prívlastok 100% polyester už hádam nemôže mať horšiu podobu.

Budem platiť za originály

 

Promptná bodka na záver je viac prosbou ako predsavzatím. Neapelujeme len na to, že fejky v srdciach ozajstných milovníkov módy nemajú miesto. Ide aj o akúsi nepísanú vďaku výrobcovi, ktorý vám zabezpečí kvalitu, za ktorú je však nutné si aj čo to priplatiť. Koniec koncov, nie vždy musíte minúť majetok, aby ste si dopriali šatníkovú vytúženosť. Sekáče vítajú s otvorenou náručou.
(Zdroj foto: Pinterest.com)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy