Viete ako spoznáte fake kabelku? Týchto 7 bodov vám v tom pomôže

Vo svete, kde sa všetko tvári ako originál a snaží sa strhnúť celú pozornosť sveta, je niekedy naozaj ťažké dopátrať sa k pravde. Čo taká pravosť kabeliek? Odmalička snívame, že raz rozbijeme to zaprášené prasiatko a budeme si môcť dovoliť aspoň jeden dizajnérsky kúsok za život. Pravda, nenarodili sme sa ako rodení investigatívci, preto sa potrebujeme bližšie pozrieť na parametre, vďaka ktorým dokážeme spraviť hrubú čiaru medzi napodobeninou a originálnou verziou. Ako na to?
 
 

1. Typografia

 

Áno, aj kabelky sa môžu pochváliť vlastnou typografiou. Tvar kovového loga značky na taške by mal byť jasne definovaný. Na kove by nemali ostávať stopy od nechtových škrabancov. Dávajte si pozor na to, či jednotlivé písmená nemajú na sebe rôzne bublinky, či je ich tvar dokonalý a či nepredstavuje len nepodarený „odliatok“.

fake verzia Prada kabelky má v názve tvarovo odlišné písmeno R
 

2. Rozmery

 

Dizajnéri veľmi často vydávajú vylepšené verzie populárnych modelov kabeliek do predaja. Majte však na mysli to, že rozmery modelov podobného štýlu ostávajú rovnaké. Iste, pri meraní, ktoré uvádzajú maloobchodníci, môže nastať menšia odchýlka. No ak sa rozmery vašej kabelky líšia od dizajnérskeho kusu o viac ako štyri centimetre, je čas na jej pochovanie.

odlišné rozmery toho istého modelu kabelky 

3. Detaily

 

To, čo prichádza s taškou, je dôležité rovnako ako aj taška samotná. Popruhy, strapce, kruhy, prívesky či kabelkové zatváranie – všetky tieto komponenty by mali byť rovnakej kvality. Obzvlášť si dajte pozor na súčasti, ktoré sú príliš ľahké a ktoré sa začnú po veľmi krátkom čase rozpadávať. Potlač na kabelke by mala taktiež disponovať čistými líniami.

rozdielna pracka  pri porovnávaní originálu a fake prevedenia tašky je takisto rozhodujúcim ukazovateľom

4. Reálna existencia modelu

 

Ak si nie ste produktom istí, musíte pátrať po jeho „DNA“. Model musí demonštrovať oficiálny dizajn značky. Skontrolujte potlač, špecifickú farbu, jeho váhu a takisto celkové tvarové proporcie. Deformácia nepripadá do úvahy.

5. Materiál

 

Špičkové značky si vždy potrpia na využívaní kvalitných materiálov. Či už ide o kožené, kovové, alebo textilné súčasti. Telo originálu zvyčajne nie je ľahké ako pierko. Každá značka má svoj vlastný povrchový rukopis – Gucci a Louis Vuitton využívajú odolné plátno, spoje vintage Chanel tašky sú zas ponorené do autentického zlata. Vašu obľúbenú značku teda nestačí poznať len po mene.
 
originálna verzia tohto modelu sa odlišuje farbou rukoväte na kabelke - je omnoho tmavšia
 

6. Rytiny  

 

Rovnako ako typografia, aj rytina na kabelke môže veľmi jednoducho prezradiť jej fake verziu. Typografia by mala byť umiestnená na kovovom povrchu a musí byť dokonale vycentrovaná. Ten by mal pri pohybe reagovať na každý svetelný podnet odrazom.

7. Sériové číslo kabelky


Ubezpečte sa, či ho tá vaša kabelka vôbec má. Samozrejme, pri vintage kúskoch zo sekáčov môže byť opotrebované, v mnohých prípadoch aj odstrihnuté. Napodobeniny majú zväčša práve duplicitné sériové číslo. 

nezabúdajte skontrolovať aj sériové číslo, nie je o nič menej dôležité ako ostatné elementy

Nie všetci si môžeme dovoliť originál kabelku za maloobchodnú cenu. Existujú však rôzne second hand dizajnérske stránky, kde nájdete možno práve tú svoju vysnívanú aj spolu s kontrolou originality. 

Zdroje: 
Pinterest
Whowhatwear

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy