Trendy roka 2021: Pripravte sa na pohodlnosť v aktualizovanej verzii

Aj keď sa teplákové súpravy stali za posledné obdobie našou druhou kožou, všetci v kútikoch duše veríme v znovuzrodenie mlčiacich šatníkov. Istú nádej do celej situácie prilievajú dizajnérske predikcie, ktoré ukazujú, že nastávajúce mesiace by mohli priniesť pre módu druhý dych. Drahé fashionistky, otvorte si poznámkovník a zapisujte všetko z prehliadky nových trendov nastávajúcej sezóny. 

Pri prezeraní kolekcií jar/leto 2021 musíme zobrať do úvahy aktuálnu spoločenskú klímu. Dizajnéri tvrdo pracovali aj v lockdowne, výsledok by sa dal zhrnúť do dvoch prístupov. Móda, ktorá je (vzhľadom na pandémiu) účelová a rozširuje našu domácu uniformu, ale aj rozprávkové kúsky obnovujúce radosť z obliekania.

zas a znova - starý dobrý trenčkot

 
 

Postupný návrat do normálu pretkávaný klasikou. Trendy 2021 majú v top liste obľúbenca, ktorý je nesmie chýbať v jesennom kapsulovom šatníku, ale ani v tom jarnom. Takzvaný baloňák, jarník, alebo ak chcete – trenčkot, ostáva dominantou nasledujúcich mesiacov a prinesie pridané prvky. Vedľajšiu úlohu si zahrajú väčšie rozparky, balónové rukávy a statement opasky.

voľná džínsovina

 
 

Niektorí možno budú namietať heslom „teplákovka forever“, no džínsovina je srdcovkou a jej miesto v šatníku nemožno nahradiť. Nemusíme ich mať kvantum, stačia dva kvalitné úlovky s nadčasovou platnosťou. V tejto kategórii sme si dovolili spojiť dva svety a priniesť konsenzus – veľké džínsy rovného strihu môžu byť takisto symbolom komfortu. Kľúčový posun nastal ešte uplynulý rok, kedy bol zaznamenaný prechod zo štíhlych siluet k tým uvoľneným.

upgrade šatových rób

 
 
 
Aj napriek tomu, že príležitostné odevy v roku 2020 vyradili sety domáceho oblečenia, dizajnéri ostali vo svojich kolekciách jar/leto 2021 optimistami. Do popredia totiž umiestnili aj šaty s nadýchanými sukňami a rukávmi, ktoré sú určené na let mestskou džungľou, svadobné párty či firemné večierky. A na objeme sa teda šetriť nebude – čím viac rozruchu, tým lepšie!

To isté platí aj pri iných druhoch odevu. Puff rukávy budú naozaj všade. Užijeme si ich na košeliach, prechodných kabátoch, tričkách, svetroch i sakách.

slinky LBD

 
 

Módne trendy roka 2021 rátajú aj so stálicami, ktoré sú o čosi odvážnejšie. Tradičné little black dress alebo malé čierne šaty obopnú siluety viac ako kedykoľvek predtým. Súčasťou budú aj výrezy rôznych veľkostí odhaľujúce pokožku.

gombíkové XXL zvršky

 
 

Drahé dámy, v nastávajúcej sezóne si opäť ujdeme do šatníkov našich polovičiek a budeme brať všetko, čo má gombíky. Trendy 2021 nabaľujú na predchádzajúci komfort a dodávajú mu väčší šmrnc. Hor sa na pánske XXL košele! Horúci hit sezóny jar/leto je na dosah ruky a nemusíte naň rozbíjať prasiatko.

basic mód, ktorý prekvapí

 
 

Vlani sa všetka pozornosť sústredila na tradičné nositeľné kúsky z kapsulovej filozofie. V srdci šatníkov tak dominovali nielen spomínané košele, ale aj kardigány, zdedené saká či blejzre, ktoré sa stali základom viacerých dizajnérskych kolekcií sezóny jar/leto 2021. Módni nadšenci túto klasiku obohatili o aktualizačný prvok prekvapenia, ako sú oversize strihy a proporčná nedokonalosť, aby tak potvrdili skutočnosť, že aj takéto odievanie nemusí byť nuda.

khaki cool

 
 

Alebo tiež 50 odtieňov khaki. Bledšie odtiene tejto farby v kombinácii s pletenými vestami, voľnými nohavicami s nažehlenými pukmi a blejzrami na mieru vytvárajú nový rozmer siahajúci až do vôd high street fashion. Opálená bavlnená tkanina sa pridáva k hlavným trendom roka 2021.

statement sieťky

 
 

I keď je skutočný rybolov momentálne dosť obmedzený, vo fashion svete hrá opačnú hru. Pripravte sa na estetickú sieťovú revolúciu, ktorá síce neplní žiaden vyšší zámer, ako je napríklad funkčnosť, ale stáva sa z nej statement prvok sezónnych trendov roka 2021.

jednoduché vrstvenie 

 
 

Zatiaľ čo zima diktovala zložité vrstvenie, jar a leto 2021 sa bude niesť v znamení jednoduchosti. Minimalizmus, čisté línie a tlmená farebná paleta. To sú spoločné znaky módnej kombinatoriky, ktorá odštartuje, akonáhle sa teploty vyšplhajú na vyššie priečky. Šancu dostanú šaty, ktoré zakrývajú časť nohavíc, ale aj oversize mikiny pokrývajúce sukne maxi dĺžok.

relaxed workwear

 
 

Práca z domu sa stala predmetom skúmania aj pre samotných dizajnérov. Na stole sú funkčné, ale zato pohodlnejšie a uvoľnenejšie krajčírske výtvory - veľmi ľahko kombinovateľné. Základom sú padavé nohavice, ktoré si výborne rozumejú s ležérnym štýlom.

praktické kabelky

 
 
 
Je zvláštne, že praktické kabelky začali naberať na popularite kúpy práve v období, kedy ich väčšina vlastne vôbec nepoužívala. Jedno, čo si pod týmto bodom musíte predstaviť, sú tašky, ktoré znesú naozaj veľa. Od luxusnejších plážových prevedení až po kožené varianty. Berieme všetko.

topy alá druhá koža

 
 

Trend topov „druhej kože“ započala (ako inak) speváčka Beyoncé už vlani, keď sa objavila s kultovým mesačným printom z dielne Marine Serre v jednom zo svojich videoklipov. Tento priľnavý kúsok oblečenia sa bude vynímať aj v trendoch 2021, a to pri nohaviciach s vysokým pásom, ale aj ako dobrý parťák do jednoduchého vrstvenia.

papuče na doma

 
 
zdroj foto: pinterest.com

Mnoho ľudí bude vo svojej práci z domu pokračovať aj naďalej, preto nie je žiadnym prekvapením, že výberovku trendov sezóny jar/leto 2021 uzavrieme domácimi papučami, ktoré získali na popularite ešte viac. Kráľovský zamat je dostatočne útulný a elegantný zároveň, takže ich možno nosiť medzi štyrmi stenami, ale aj v uliciach mesta.

Lovely produktovka roka 2021:


 
Zdroje:
www.whowhatwear.co.uk
www.harpersbazaar.com

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy