-20% na sandále birkenstockkód:SSKBIRK

Farba roka 2019 je známa, internetové reakcie vás zaskočia

Koniec decembra – pre niekoho symbol nekonečného zhonu, pre niekoho najmilovanejšie obdobie roka. Pre pracovný tím inštitútu Pantone predstavuje každoročne tento mesiac priestor na určovanie novej farebnej línie. Vlaňajšia farebná víťazka Ultra Violet opradená rúškom tajomna a experimentu sa lúči so všetkými priaznivcami aj kritikmi a výkladnú skriňu prenecháva odtieňu Living Coral.


Pulzujúca intimita

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone),

 
Living Coral pod pracovným názvom sýta koralová hlása optimizmus a dobrú vibráciu. Inštitút zaoberajúci sa farebnou skladbou promptne reaguje na potreby spoločnosti a medzi spotrebiteľov vnáša potrebnú harmóniu. Koralová objíma svojím teplom a dopĺňa výživu do našich žíl. Prezentuje fúziu moderného života - objavuje sa v prirodzenom prostredí okolo nás a zároveň prepája reálny svet s platformou sociálnych sietí.
 

Vlna internetovej kritiky 


Čo by to bolo za novinku, keby najprv neprešla filtráciou sociálnych sietí. Užívatelia Twitteru, zväčša aktivisti a bojovníci za záchranu planéty adresovali inštitútu otázku, prečo vybrala farbu, ktorá závratnou rýchlosťou mizne zo zemského povrchu. Internetoví prispievatelia jej uštedrili prívlastok millenial pink pre popieračov klimatických zmien a zamýšľali sa tiež nad tým, ako sa mohla blednúca koralová prepracovať až na farebný piedestál. Living Coral je podľa nich výkrikom zanikajúcich koralových útesov v dôsledku otepľovania morí a oceánov a zároveň hrejivým zábalom pre spotrebiteľov celého sveta. 
 


Ako ju nosiť?

 

Pantone Living Coral leží v strede nášho živého ekosystému a poskytuje útočisko rôznym druhom farieb. Váš denný look môže tvoriť koralová ako statement farba, ale nie je to pravidlom. Niektorým z nás určite chvíľu potrvá, kým si na jej prítomnosť v šatníkoch zvykneme, preto je dobré zaradiť ju už medzi kolorových favoritov, ktoré už doma máme. Viacerí užívatelia sociálnych sietí už koralovú vtesnali do svojho stylingového jedálnička.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pantone Brasil (@pantonebr),

Pre menej odvážnych – začnite doplnkami


Staré zlaté pravidlo nápomocné pri nadväzovaní priateľských vzťahov väčších rozmerov. Ak si hneď netrúfate na nové šaty v tejto farbe, siahnite po bižutérii, taškách alebo ruksakoch.

 

Modrá je dobrá

 
Pre milovníčky výziev máme jeden tip, ktorý stojí za vyskúšanie. Kombinujte tento odtieň s paletou modrej. Vítaná je kráľovská, ale aj pastelové nádychy.

 

Vyskúšajte minuloročnú víťazku  


V spolupráci s fialovou posuniete nosenie koralového odtieňa na novú úroveň. Ultra Violet je plná imaginácie i dokonalého stelesnenia vnútorného prežívania ľudí a pýta si vonkajší protipól.


Máte už nejaký koralový úlovok vo vašom šatníku? Poprípade máte vlastného favorita, ktorému by ste venovali zvýšenú pozornosť v roku 2019? Dajte nám vedieť v komentári na našej FB stránke.
 
Zdroj:
pantone.com
slate.com
earther.gizmodo.com

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy