Farby roka 2021: Hlásajú pozitivitu a nádej pre lepšie zajtrajšky

Módni nadšenci sa dočkali! Popri úradujúcej pandémii sa na známosť všetkým dáva, že farebný víťaz pre rok 2021 už má jasné kontúry. A sú hneď dvaja. Inštitút Pantone v druhom decembrovom týždni zverejnil informáciu o tom, čo bude naozaj dominovať ďalším sezónam v našich šatníkoch. Aj keď asociácie so slovom pozitívny nabrali v poslednom období trochu iný rozmer, nová kráľovná to s pozitivitou naozaj myslí dobre.

V prvej polovici mesiaca december sa sociálnymi sieťami inštitútu Pantone začali šíriť vizuálne hádanky zahalené rúškom, no nie takým, ktoré sa stalo našim povinným fashion doplnkom posledných mesiacov. Instagramoví užívatelia tipovali svojich farebných favoritov a dočkali sa aj konečného verdiktu. Stalo sa tak už druhý raz, čo inštitút vymenoval hneď dve farby roka, a to odtieň Ultimate Gray a Illuminating. V roku 2016 to boli púdrovo ružová a pastelovo modrá hlásajúce podporu rodovej rovnosti.

Protipóly prinášajúce rovnováhu

 

Zdroj: IG pantone

PANTONE® 17-5104 Ultimate Gray predstavuje stabilný betónový základ, ale aj pokojnú kamienkovú pláž. Žiarivá PANTONE 13-0647 Illuminating zase pôsobí povzbudivým dojmom – evokuje teplé slnečné lúče i lahodné sústo citrónového zákusku.

Spojenie na prvý pohľad dvoch nesúvisiacich odtieňov vôbec nie je žiadnou náhodou. Práve naopak. Je to reakcia na ťažké udalosti tohto roka. Pantone vyzdvihuje súzvuk týchto dvoch spolupracovníkov a popisuje ich ako akési uzavretie manželského zväzku, ktoré prináša nádej a posilu. Šedá má praktický rozmer – je pevná a podporujúca, žltá zase prináša dobrú náladu.

Reakcia na sociálne odlúčenie 

 

Zdroj: IG pantone

Títo farební sparing partneri chcú byť videní, poznateľní a sú pripravení demonštrovať hlas každého jedného z nás. Či už je to v otázkach spoločenských, politických alebo tých módnych. Vytvárajú konexiu, prinášajú možnosť zregenerovať staré a posunúť sa k novým nielen fashion konceptom.Podľa viceprezidentky inštitútu Pantone Laurie Pressman je väzba dvoch farieb tento rok okrem iného aj reakciou na sociálny dištanc, ktorý sa chtiac-nechtiac stal trendom roka 2020. Ultimate Grey a Illuminating demonštrujú pevnosť ľudských vzťahov, ktoré potrebujeme v dobe homeofficov a nazerania na svet spoza okien viac ako kedykoľvek predtým.

Pandemický konsenzus 

 

Zdroj: pantone.com

Koronavírus značne ovplyvnil aj samotný proces výberu farebného víťaza pre nastávajúci rok. Zatiaľ čo špecialisti z Pantone trávia celý rok cestovaním za výskumom farebných trendov po celom svete, tento rok sa podrobný research sústredil do online priestoru.
 
 
Zdroj: pinterest.com

Celá idea výberu farby ostáva nezmenená – má odrážať kultúru časov, ktoré momentálne žijeme. Pri pohľade na minuloročnú upokojujúcu indigovú, ktorá mala čeliť obavám z ďalšej dekády, ide trocha o akúsi iróniu, no nie?
 
Farby roka 2021 sú túžobným očakávaním. Či už ide o nové možnosti, vakcínu, znovuotvorenie sveta, návrat k pocitu normálnosti i módnej kombinatorike v plnej paráde!

Víťazná Lovely produktovka pre rok 2021:

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy