Svadobné šaty na rok 2020: Trendy, ktoré by ste mali poznať, keď sa vydávate

Idealizujeme si ich od mala. V hlavách si vytvárame 3D návrhy, poslušne hádžeme eurá do pomyselnej pokladničky, no keď príde na deň D, musíme si zabezpečiť desaťčlennú poradnú komisiu. Svadobné šaty sú veľmi špecifickou položkou plánovaného rozpočtu, ich výber bude malou dobrodružnou jazdou. Preto sme sa prelúskali svadobnými veľtrhmi a prinášame vám trendy, o ktorých by ste mali pred kúpou vedieť.
 

Zatiaľ čo sa uplynulý rok niesol v znamení klasicizmu kráľovských svadieb, ten nasledujúci bude o interpretáciách na rôzne spôsoby. Pripravte sa na objemnejšie strihy, pastelové varianty a závan rokov minulých. Prvoplánovosť ide bokom, prehliadkové móla sa chcú hrať.

Objem na druhú

 

Či už ide o nadýchané rukávy, volány, alebo sukne, jedno je isté. Látkový objem je späť, drahá. Glamour look v sebe šikovne kombinuje šesťdesiate a osemdesiate roky. K dispozícii máme vzdušný materiál a prototypy, pri ktorých si budete môcť užívať tanečnú veselicu naplno. Skôr, než odklepnete vo svojom diári takýto model šiat, vyskúšajte viacero strihových alternatív a uistite sa, že si proporčne rozumejú s vašou siluetou. Oživenie pre svadobné šaty s dlhým rukávom, ale aj pre tie na ramienka je na dosah ruky. 
-12%
Bardot Večerné šaty 'ZARIA MIDI DRESS'  biela
Bardot Večerné šaty 'ZARIA...
105,00 € 119,00 €
-12%
Bardot Večerné šaty 'ZARIA MIDI DRESS'  biela
Bardot
Bardot Večerné šaty 'ZARIA...
105,00 € 119,00 €
-28%
Šaty s čipkou
Šaty s čipkou
Vypredané
-28%
Šaty s čipkou
bonprix
Šaty s čipkou
Vypredané

Zázvorový tyl

 

Náš obľúbený variant pre nevestu, ktorá sa necíti komfortne v odtieni slonoviny ani v snehovo bielej farbe. Tento nude odtienok môžete pokojne kombinovať s metalickými odleskami a vytvoriť novú verziu romantického looku dýchajúceho odvahou.

Floral print

 

Pamätáte si na susedu, ktorá vám pri panelákovom stretnutí na schodoch prizvukovala, že svadobné šaty by sa mali držať čistej línie? Rýchlo na tento rozhovor zabudnite, pretože florálna potlač sa nehrnie len do basic kúskov v obchodných domoch, ale aj na rozprávkové róby. A to nemáme na mysli žiaden priemerný print. Kvetiny na svadobných šatách veľkolepo objali viacero módnych prehliadok tejto sezóny. Jemné pastelové prevedenia strieda výrazná 3D aplikácia a nám neostáva nič iné, len tento vizuál zaradiť do našich módnych obzorov.

Vibe sedemdesiatych rokov

 

Horúčka sobotňajšej noci priamo na tanečnom parkete? Svadobné návrhy dizajnérov demonštrujú jasné stanovisko. Éra cool kids sa vracia na scénu a dáva nám na výber. Ak ste za tradičnejšiu líniu, zvoľte takúto možnosť ako popolnočnú svadobnú alternatívu. Do karát bude hrať aj správny výber svadobnej spodnej bielizne, ktorá pomôže dotiahnuť look do dokonalosti.

V znamení peria

 

To, čo sa minulý rok mohlo zdať teatrálne, je dnes na svadobných veľtrhoch prirodzenou súčasťou. Prídavok ľahkého peria otvára inú dimenziu, ktorá si našla svojich priaznivcov i odporcov. Pre „začiatočníkov“ odporúčame aplikáciu malého detailu, tí odvážnejší si dovolia pokryť takmer celú plochu bielej látky.

Jednu pistáciovú, prosím

 

Už viete, čo sme mali na mysli, keď sme vyššie spomínali tú prvoplánovosť? Prehliadkové móla zahltil celý rad svadobných šiat v pastelových odtieňoch. Po jemnej modrej a orgovánovej prichádza na rad chutný pistáciový vzorkovník. Beriete túto výzvu?

Šaty bez rukávov

 

Klasické čipkované svadobné šaty či strihy na jedno rameno začínajú postávať v tieni šiat, ktoré sa viažu okolo krku a odhaľujú obe ramená. Takzvané halter neck dress si získavajú veľkú popularitu. Myslíme si, že trochu za to môže aj vojvodkyňa Meghan Markle. Jej druhé svadobné šaty tohto vzhľadu sa stali veľmi žiadanou predlohou pre viaceré známe osobnosti, ale aj ľudí z bežných radov. 

Status superhrdinky

 

Svadobné plášte nie sú síce na scéne žiadnou prevratnou novinkou, ale môžu byť sviežim oživením vašich šiat. Tých, ktoré stáli majetok, ale aj tých lacných svadobných šiat, ktorých cena je parádnym kompromisom pre vašu peňaženku. Tento látkový doplnok zvýrazní vašu siluetu, no dokáže pomôcť aj nevestám, ktoré chcú zakryť niektoré časti tela a cítiť sa tak istejšie. Ak máte róbu bez rukávov a potrebujete skryť plecia počas obradu v kostole, nepoznáme lepší fashion spôsob. 

Módny konzervativizmus

 

Čisté línie s pridanou hodnotou sa pri kráľovských svadbách ukázali ako víťazný krok. Asymetria, midi dĺžky, saténové rukávy a holé chrbty sú novou súčasťou klasickej twistovej siluety. Jednoduché svadobné šaty dostávajú inú - vylepšenú tvár. My sme si túto módnu architektúru zamilovali. A čo vy?

Zdroje:
www.theknot.com
www.harpersbazaar.com

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy