Trendy v šperkoch: Sofistikovaná transparentnosť alebo perlová elegancia?

Rok 2018 so sebou neprinesie iba nové strihy, tvary a prvky v oblečení. Módnou rekonštrukciou si prejdú aj doplnky. Na scénu sa opäť vrátia kúsky inšpirované 80. a 90. rokmi a to v podobe rozdvojených náhrdelníkov, alebo náušníc v tvare ovocia. Tento rok si zaslúžia pozornosť aj naše chodidlá, ktoré ozdobíme minimalistickými retiazkami. Čo sa nezmení sú ikonické perly, tým bude ešte stále svietiť zelená. 

1. Rozdvojené náhrdelníky
Tie prebrali miesto chokerov, ktoré by sme mali nechať radšej na poličke. Dá sa povedať, že aj oni obsahujú choker, no okrem neho sa skladajú z ďalších, rôzne dlhých retiazok. Kombinácia týchto kúskov nie je vôbec náročná, pretože sa hodia aj k obyčajnému bielemu tričku a rifliam.

2. Transparentné doplnky
Hitom jarnej a letnej sezóny budú aj transparentné doplnky, ktoré sa začali objavovať aj na prehliadkových mólach. V tomto prípade hrá dôležitú úlohu aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Obľúbený je plast, no pre tie odvážnejšie sa nájdu aj sklenené kúsky.
 

3. Ovocie? Prečo nie!
Náušnice s ovocným vzorom si obľúbili aj módne domy ako napríklad Prada alebo Balenciaga. Možno pôsobia detinsky, no pri správnom doladení dokážu outfitu dodať šmrnc.

4. Brošne
Ak máte doma brošne, na ktoré doposiaľ padal prach, oprášte ich a noste s hrdosťou. Brošne zažívajú tento rok svoj „comeback“.

5. Tropické motívy
Kvietky, mušle, palmy...z dovolenkových košieľ sa dostali aj do doplnkov. Outfit dokážu osviežiť, no pozor, aby ste to neprehnali.

6. Dlhé náušnice
Ale fakt, že dlhé. Až také, ktoré vám budú siahať na ramená. Ak sa rozhodnete pre top alebo šaty bez ramienok, tieto náušnice sú skvelým doplnkom, ktorý si všimne skutočne každý.

7. Perly
Tie sa budú nosiť vždy. Obľúbené sú nie len na náhrdelníkoch, no aj na náušniciach a náramkoch. Dodajú vám značnú časť elegancie a šarmu.

 

8. Strapce
Tie pretrvávajú v trendoch z minulej sezóny a určite neurobíte krok vedľa, ak sa pre ne rozhodnete aj túto sezónu. Čím budú strapce väčšie, tým lepšie. 
(Zdroj foto: Pinterest.com)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Karin

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie? Okrem módy milujem hasičský šport, dobré jedlo, posilňovňu a hokej.

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy