Módne trendy, ku ktorým sa o pár rokov nebudeme priznávať

Rada listujem v rodinných albumoch. K niektorým fotografiám sa vraciam s láskou, k iným zase s výbuchom smiechu. Už ste sa niekedy pýtali rodičov, prečo vás v detstve odievali tak, že by ste najradšej domáci obrazový materiál zneškodnili? Odpovede sa rôznia, vysvetlenia sa rozchádzajú. Možností vraj nebolo veľa, a preto sme všetci pripomínali deti rodičov Lambertových zo seriálu Krok za krokom. Aj napriek tomu, že móda je cyklickým procesom zahŕňajúcim neustále opakovanie trendov, sú veci „medzi nebom a zemou“, pri ktorých budeme svojim potomkom pri prehliadaní vlastných instagramových histórií mať čo vysvetľovať…
 

1. fishnet mánia

 
 
Prvé miesto z dnešných siedmich (ne)favoritov zastáva kúsok, ktorý si na sociálnych sieťach vyslúžil viac kritiky než oslavných komentárov. Sieťkované pančuchy – pre jedného trend, pre iného vulgárny úlet. Ukryté pod džínsami či na výslní pri mini sukniach a šortkách v nás možno prebudili rebelky, no verte, že to bolo len chvíľkové opantanie. Nastal čas na zber všetkých „rybárskych sietí“ – či už ide o pančuchové verzie alebo croptopy.
 

2. okuliarové protiklady

 
 
Internetové influencerstvo naberá na sile a jeho účinok rastie pri prepájaní sociálnych statusov v spoločnosti. Šance na predaj módnych záležitostí rastú s popularitou, preto nemá speváčka Rihanna o predaj svojich kolekcií núdzu. Za uplynulé mesiace vytiahla na výslnie viaceré trendy, ktoré by bez nej na pár rokov opäť zapadli prachom. Jeden z nich tvoria ultra tenké slnečné okuliare. Kto vie, či sa nájde v budúcnosti ešte zopár jednorožcov, ktorí im dajú druhú šancu.

 
Opozitným hitom s krátkou dobou trvanlivosti sú zas veľké okuliare s priehľadnými sklami. Nikoho  nezaujímalo, že ich nemáme v lekárskom predpise. Kupovali sme, lebo sme ich jednoducho chceli.
 

3. vo vedľajšej úlohe ponožky

 

Zo streetového kútika vyberáme trošku školáckeho úletu v podobe nohavíc zapravených do hrubých basketbalových ponožiek. Predpovedáme zmiznutie nielen z mužských, ale aj zo ženských šatníkových plôch. Ó, takisto nesmieme zabudnúť na osobitnú kategóriu, a tou sú ponožky v lodičkách.

 

4. random slogany 
Povedať tričkom, že ste bruneta, deklarovať vašu príbuznosť s jednorožcami či ukázať svetu vlastnú nezávislosť a vnútornú silu sa bude dať aj bez nadpisov na tričku. Neskôr možno nájdeme vhodné ekvivalenty.
 

5. chokre

 
 
V časoch staroveku slúžili ako ochranné talizmany, potom si dali intenzívnu pauzu. Vlani sme mohli opäť sledovať ich frekventovanosť v doplnkovej sekcii. Podmienky na prežitie sa síce zmenili, no konotácie spájajúce sa s dobou minulou ostali. Mnohé charakteristiky pouličných okoloidúcich ich zrazili len na súčasť druhej cenovej kategórie. Viktoriánska doba vítala predchodcov týchto doplnkov na kráľovských dvoroch, ale aj v kruhoch prostitúcie. Nuž, nemôžeme sa čudovať, že ľudia si voči nim vytvorili predsudky.
 

6. zvonové nohavice

 
 
Táto kategória bude pravdepodobne kolísať na hranici dočasnej aktuálnosti trendu. Dnes ich síce milujeme a v najbližších mesiacoch si ich prítomnosť ešte užijeme, no pamätáte si čas, kedy sme ich vymenili za skinny strihy a zaprisahali sa, že si ich už neoblečieme? Prognózy sú v tomto prípade neisté.
 
 

7. ugly sneakers

 
 
Ugly elementy zastávajú na módnej scéne v roku 2018 výrazné miesto. Keď hovoríme o šušťákových oufitoch našich otcov z minulej dekády, netreba zabúdať na to, že ugly tenisky tvorili v tomto prípade len čerešničku na torte. Pripomeňme si šušťačky vo výraznom kolorite, baggy džínsy i trendové ľadvinky. Treba si počkať na celebritné verdikty, tie dávajú „škaredým veciam“ nové šance na život.

 
Otázka na záver: Máte v šatníku vec, ktorej kúpu ste zvažovali veľmi dlho a predpovedáte jej len sezónnu budúcnosť? Dajte nám vedieť do komentárov na našej FB stránke.

(Zdroj foto: pinterest, buzzfeed)

Zdielaním môžete poďakovať autorovi

Sue

Umenie je voľnosť, umenie je neustále vnášanie nezvyčajnosti do všednosti, umenie je nový nádych pre zabudnutý kúsok oblečenia, ktorý si práve našiel v šatníku. Študentka, milovníčka tanca, cestovateľka za šťastím, možno raz budúca novinárka. Sue

Kolekcie, novinky, exkluzívne zľavy